ŠKOENERGO CUP v zápase JUDO poprvé v Mladé Boleslavi

image příspěvek

Díky podpoře sponzora a města mohl oddíl JUDO TJ Autoškoda uspořádat turnaj v opravdu kulturním prostředí, které bylo přátelské pro všechny účastníky.  První ročník byl po zralé úvaze vypsán pro všechny kategorie mládeže.

Mladá Boleslav  zůstává v povědomí judistické obce jako místo, kam se mladí závodníci a jejich doprovod rádi vracejí. To potvrzuje účast 250 závodníků ze 30 oddílů z celé ČR. Menším zklamáním byla neúčast původně pozvaných zahraničních oddílů z Německa a Polska.  

Domácí závodníci bojovali v početné tuzemské konkurenci ve svých kategoriích se střídavými úspěchy. 

1. místa vybojovali Adam Kopecký, Martin Procházka a Ondřej Binar. Adam porazil všechny své soupeře před časovým limitem a předváděl ve všech zápasech vytříbenou techniku.  Martin po nejtěsnějším vítězství v úvodním zápase již dalšími soupeřům nedal šanci.  Ondřej bojoval v menší, ale nejvyrovnanější skupině, kde se žádný ze závodníků nevyhnul porážce. Nakonec, součet pomocných bodů znamenal pro něj těsné vítězství.

2. místa vybojovali Matěj Kopecký a Albert Pavlásek. Matěj závodil v nejpočetnější skupině a procházel soutěží velmi suverénně až do finále, kde se v průběhu zápasu zranil a skončil druhý.

3. místa získali Lukáš Král, Michal Chlupáč, Ondřej Procházka a Kristýna Koutová. Lukáš sice v úvodu prohrál s pozdějším vítězem skupiny, ale v opravách dokázal prodat svou kvalitu. Další naši držitelé bronzu podali spíše průměrné výkony.

Na stupně vítězů se tentokát nedostali Štěpán Görög, Matyáš Douša , Václav Mistoler, Jan Bauer, Jakub Černý, Martin Vodička, Jan Gerišer a Ondřej Vágner.